گیاهی ترین گیاهی ترین AnzanDigital فروشگاه
خانه / وبلاگ / رباتی برای کمک به پرستاران

رباتی برای کمک به پرستاران

Terapio

ربات طراحی شده که Terapio نام دارد، برای جمع‌آوری اطلاعات به دنبال پرستار حرکت می‌کند. این ربات مجهز به یک صفحه‌نمایش تاچ است که می‌توان به راحتی اطلاعات بیمار را در آن وارد کرد. اطلاعات قبلی بیمار، تاریخچه‌ی بیماری او و دیگر اطلاعات به راحتی روی این صفحه قابل نمایش هستند. علاوه بر آن، تراپیو می‌تواند حساسیت‌ها و موارد خاص پزشکی بیمار را متوجه شود. در زمانی که ربات اطلاعاتی را نمایش نمی‌دهد، این صفحه‌نمایش، چهره‌ی یک ربات را نشان می‌دهد و با یک لبخند و تغییر دادن حالت چشم‌ها، از لحاظ روانی نیز به بیمار و پرستار روحیه می‌دهد. با بیر رباتیک همراه باشید.

این ربات سه حالت حرکت دارد: حالت Power Assist که به کمک یک دسته و نیروی انسانی، حرکت می‌کند، حالت Tracking که ربات به دنبال پرستار حرکت می‌کند و حالت Rounds که ربات به تنهایی حرکت می‌کند و عملیات جمع‌آوری اطلاعات را انجام داده و به کمک دوربینی که در آن تعبیه شده، از برخورد با اجسام مختلف جلوگیری می‌کند.

در ابتدای سال جاری میلادی نیز، ژاپنی‌ها یک ربات پرستار با نام Robobear طراحی کرده و توسعه دادند که می‌تواند بیمار را از روی تخت بلند کند، به او در ایستادن کمک کند و او را از روی ویلچر به روی تخت ببرد.

ربات‌های کمک‌ پرستار تنها برای کمک به پرستاران در بیمارستان‌ها استفاده نمی‌شوند. این ربات‌ها را می‌توان در حوادث غیرمترقبه مانند سیل و زلزله و سونامی نیز استفاده کرد و در آینده‌ی نزدیک شاهد حضور انواع مختلف این ربات‌ها در بیمارستان‌ها و مراکز امداد ژاپن خواهیم بود.

20150610_Terapio_3_full496x396

آخرین نمونه‌ی ربات طراحی شده برای کمک به پرستاران، توسط محققان دانشگاه فناوری تویوهاشی (Toyohashi University of Technology) طراحی و توسعه داده شده است. این دستیار پزشکی، پرستاران را از انجام کارهای تکراری مانند جمع‌آوری اطلاعات اولیه‌ی بیماران و چک کردن علائم حیاتی آنها راحت می‌کند و بدین ترتیب، آنها می‌توانند زمان بیشتری برای ارائه‌ی خدمات شخصی به بیماران اختصاص دهند. البته وارد کردن اطلاعات بیماران بصورت دیجیتالی (Electronic Medical Records – EMR) در اکثر مراکز درمانی ژاپن استفاده می‌شود و سرعت زیادی به فرآیند جمع‌آوری اطلاعات داده است اما وارد کردن این اطلاعات بصورت دستی، مشکل دیگری است که نیروهای درمانی با آن مواجه هستند.

92544_web
نویسنده: مهدی زارع
کانال تلگرام بیر رباتیک

درباره Ahrovani Hadi

مشاهده بیشتر

-sgURvz6

اکتیو پایتون

اکتیو پایتون: در اکتیو پایتون محبوب ترین بسته های پایتون برای علم داده(Data Science)، یادگیری ماشین، …

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

با خبر سازی از
avatar

wpDiscuz