گیاهی ترین گیاهی ترین AnzanDigital فروشگاه
خانه / ربات های پرنده / چگونگی پیکربندی رادیو بی سیم برای Mission Planner

چگونگی پیکربندی رادیو بی سیم برای Mission Planner

Pixhawk

Mission Planner نرم افزار کنترل و مانیتورینگ درون با کامپیوتر است، این نرم افزار ابزار هایی همچون پیکربندی و نمایش وضیعت سیستم را در اختیار ما قرار میدهد، در این بخش نحوه ی اتصال درون با رادیو بی سیم به کامپیوتر را بررسی می کنیم. همراه بیر رباتیک باشید.

پیکربندی رادیوی بی سیم برای Mission Planner خیلی ساده است، تنها شامل اتصال دو رادیو به سیستم است. بر روی هر رادیو یک چراغ سبز وجود دارد که چشمک زدن آن به این معنی است دو رادیو اتصال نیافته اند.

در Mission Planner بر روی INITIAL SETUP کلیک کنید، بر روی OPTIONAL HARDWARE سخت افزار رادیو را انتخاب کنید، از پنجره اصلی، سمت بالا راست، پورت COM مربوط به رادیو را انتخاب کنید و تنظیم Baud را 57600 قرار داده و  بر روی LOAD SETTING کلیک کنید. پیامی مبنی بر اتصال در بخش انتهایی کادر نمایش داده می شود.

هنگامی که تنظیمات برای رادیو بارگذاری شد، جعبه سمت چپ local و سمت راست remote خواهد بود. دوباره مشخصات را در کادر ها چک کنید تا یکسان باشند. مخصوصا NET ID در استفاده ی گروهی از پرنده ها و ایستگاه های زمینی، مطمئن باشید تمام سیستم های مجاور تنظیم NET ID متفاوتی داشته باشند تا تداخلی نداشته باشد.

رادیو بی سیم
رادیو بی سیم
INITIAL SETUP
INITIAL SETUP
تنظیمات برای رادیو
تنظیمات برای رادیو

در نهایت بر روی ذخیره ی تنظیمات کلیک کنید، در این صورت دو تله متری رادیویی به هم اتصال یافته و چراغ سبز بر روی آنها ثابت شده است.

کانال تلگرام بیر رباتیک

درباره Ahrovani Hadi

مشاهده بیشتر

-sgURvz6

اکتیو پایتون

اکتیو پایتون: در اکتیو پایتون محبوب ترین بسته های پایتون برای علم داده(Data Science)، یادگیری ماشین، …

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

با خبر سازی از
avatar

wpDiscuz