گیاهی ترین گیاهی ترین AnzanDigital فروشگاه
خانه / وبلاگ / پتنت یک پهپاد خورشیدی با ظاهری عجیب را به ثبت رسید

پتنت یک پهپاد خورشیدی با ظاهری عجیب را به ثبت رسید

Boeing
Boeing
Boeing

شرکت بویینگ مدتی پیش پتنتی را با عنوان «هواپیمای خورشیدی» به ثبت رسانده که بر اساس آن می توان گفت قصد دارد یک پهپاد بزرگ را که از یک بال و تعداد زیادی ملخک تشکیل شده بسازد و تمام سطح آن را از سلول های خورشیدی بپوشاند. طراحی خاص این پهپاد به این دلیل است که قادر باشد مدتی طولانی در ارتفاع بسیار بالا باقی بماند، یعنی چیزی مشابه پروژه هایی که فیس بوک و گوگل نیز در دست توسعه دارند.

اما در پاسخ اینکه چرا بویینگ وارد رقابت با غول های سیلیکون ولی شده باید اشاره کنیم که پیش بینی می شود در آینده پهپادهای خورشیدی قادر باشند برای برخی عملکردها از جمله ارتباطات رادیویی راه دور جای ماهواره ها را بگیرند. شرکت بویینگ نیز در حال حاضر به عنوان یکی از تولید کنندگان مهم ماهواره های تجاری به حساب می آید و تعجبی ندارد که علاقه نداشته باشد کسب و کار خود را در آینده به شرکت های دیگر واگذار نماید.

ظاهر عجیب این پهپاد نیز به این دلیل است که پهپادهای خورشیدی برای تامین انرژی الکتریکی مورد نیاز خود به سطح قابل توجهی که از سلول های خورشیدی پوشیده باشد نیاز دارند تا نور خورشید را به اندازه ی کافی جذب نمایند. برای نمونه می توانید Solar Impulse 2 را در نظر بگیرید که اندکی پیش با موفقیت سفر خود بر فراز اقیانوس ها را به پایان رساند و از طراحی مشابهی (شامل بال های بسیار بلند) برخوردار بود.

منبع :: زومیت

کانال تلگرام بیر رباتیک

درباره Ahrovani Hadi

مشاهده بیشتر

-sgURvz6

اکتیو پایتون

اکتیو پایتون: در اکتیو پایتون محبوب ترین بسته های پایتون برای علم داده(Data Science)، یادگیری ماشین، …

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

با خبر سازی از
avatar

wpDiscuz