گیاهی ترین گیاهی ترین AnzanDigital فروشگاه
خانه / الکترونیک / معرفی سروو موتور
H512-SG90-500x500

معرفی سروو موتور

سروو موتور
سروو موتور

تعریف سروو موتور؟

سروو موتور نوعی موتور Dc با قسمت گیربکس و سیستم حلقه ی فیدبک درونی است،این موتور نیازمند درایور نمی باشد،زیرا که سیستم کنترلی آن فقط نیازمند دریافت پهنای پالس مشخص برای تعیین موقعیت قرار گیری سروو می باشد.

معرفی:

سروو ها از انواع پر کاربرد موتور ها در طرح های رباتیک،پروازی RC و .. می باشند،بیشتر سروو موتورها در حدود 90 تا 180 قابلیت چرخش را دارند،اما انواعی دیگر از آنها قابلیت چرخش 360 درجه و یا بیشتر را نیز دارند،اما سروو ها قابلیت به کاربردن برای چرخش متوالی را ندارند،به عنوان مثال امکان به کاربردن آنها برای چرخش چرخ در رباتها نیست (مگر اینکه تغییر یافته باشد)،ولی دقت آنها در تعیین موقعیت آنها را برای به کار بردن در بازو های رباتیک ایده آل ساخته است.

اتصالات سروو:

همه ی سروو ها دارای سه سیم خروجی هستند (بعضی سروو ها که دارای سیستم کنترل فیدبک درونی نیستند،نیازمند نصب این کنترلر به صورت خارجی هستند.)

سیم بندی سروو موتور
سیم بندی سروو موتور
نام محدوده معرفی
سیم نارنجی (یا زرد) (3-5V) اتصال سیگنال
سیم قهوه ای (یا سیاه) GND
سیم قرمز (~4.8-6V) 5V

 

موقعیت قرار گیری سرو موتور ها توسط عرض پالس معین می شوند.سروو موتور انتظار دارد هر پالس را در حدود هر 20 میلی ثانیه دریافت کند.اگر پالس به مدت 1 میلی ثانیه یا کمتر از در وضیعت High باشد،زاویه ی سروو صفر خواهد شد،اگر 1.5 میلی ثانیه در این وضیعت قرار گیرد،سروو در موقعیت مرکزی قرار خواهد گرفت،اگر این زمان 2 میلی ثانیه یا بیشتر به طول بیانجامد موقعیت در زاویه ی 180 درجه خواهد بود.

حرکت سروو موتور
حرکت سروو موتور

سروو هایی با “حرکت پیوسته” که سروو های 360 درجه نیز نامیده می شوند،کارکردی مشابه دارند،همانند وضیعت معمول سروو ها میتوانید از آنها استفاده کنید،به جای وضیعت مطلق،در سروو های پیوسته سرعت آن با پهنای پالس های متفاوت تغییر می کند.

 

 

کانال تلگرام بیر رباتیک

درباره Ahrovani Hadi

مشاهده بیشتر

-sgURvz6

اکتیو پایتون

اکتیو پایتون: در اکتیو پایتون محبوب ترین بسته های پایتون برای علم داده(Data Science)، یادگیری ماشین، …

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

با خبر سازی از
avatar

wpDiscuz